Celebrity news

OTILE BROWN CONTINUES DISSING BAHATI’S SONG

By  | 

Singer Otile Brown is not being apologetic about his comment on Bahati’s song. Otile went further and insisted that the song Barua Kwa Mama is so bad.

He also revealed that he made the statement because love and not personal reasons.

Sasa wewe unatokwa na povu unapiga nduru nyingi hapo kwenye comment kisa nimesema wimbo wa flani mbaya .. kwani ni uwongo, tuweke urafiki na ujamaa Kando. Huo wimbo ni mbaya sana au kwani ni vibaya ku kosoa Mtu, nikosowe pia mimi ukiona na potea.. game yetu Ina feli kisa kuna watu wamebebwa humu . Wimbo mzuri ni mzuri tu na wimbo mbaya ni mbaya tu na sikua najifanya najua. Wacheni kumpotosha mwenzenu bwana.. am saying this with love, nothing personal.. ati natafuta Kiki..Kiki ukwaju!! 😂😂 narudia wimbo mbaya huo na nimejitolea kumuandika wimbo bure asinilipe chochote.

Watch the sing below!

Views: 1255

I am a journalist, fashion show choreographer, a backstage manager, an actress and the owner of buzzcentral.co.ke. As a journalist, I specifically focus on entertainment and feature writing.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!